top of page

TURISTIKA

Penzión Lacov Dom je ideálne položený, V dosahu máte nenáročnú turistiku s deťmi, ale aj náročné trasy v Slovenskom raji alebo vo Vysokých Tatrách. Objavte nezabudnuteľné krásy regiónu! 

Národný park Slovenský raj

 

Slovenský raj je jedna z najkrajších prírodných oblastí na Slovensku, ktorú môžete navštíviť! V rámci územia národného parku sa môžu návštevníci pohybovať peši len po označených turistických a náučných chodníkoch a na miestach vyhradených pre pohyb návštevníkov a to vo vyhradenom čase od hodiny po východe slnka po hodinu pred západom slnka.

Voľný pohyb bez časového obmedzenia a mimo vyznačených turistických a náučných chodníkov je v zastavanom území obcí a vo vyhradených rekreačných areáloch na území národného parku: Košiarny briežok, Čingov, Letanovský mlyn, Podlesok, Kláštorisko, Dobšinská Ľadová Jaskyňa, Stratenská píla, Dedinky, Dobšinská Maša, Hrabušice - Píla, Mlynky - Biele Vody, 

Slovensky_raj_02.jpg

Tatranský národný park (TANAP)

 

TANAP je najstarší národný park na našom území. Vo Vysokých Tatrách sa nachádza najvyšší vrch Slovenska a Karpát, Gerlachovský štít (2 654,4 m n. m.) .  Park je charakteristický výskytom vyše 100 plies a niekoľkých vodopádov. Najväčšie a najhlbšie je Veľké Hincovo pleso (plocha 20,08 ha, hĺbka 53,7 m), najvyššie položené pleso v Tatrách je Modré pleso (2 192 m n. m.) a najčastejšie navštevované sú Štrbské a Popradské pleso. Symbolom Tatranského národného parku je kamzík tatranský, vzácny druh živočícha, ktorého inde na svete nenájdete.  Tatry sú pýchou Slovenska, ktorú určite nevynechajte! 

3-2_Lomnicky_stit.jpg

Pieninský národný park (PIENAP)

 

Chcete sa nechať zviesť na plti a obzerať nádhernú scenériu prírody? Navštívte Červený Kláštor, hlavné turistické centrum Pieninského národného parku.  PIENAP sa nachádza na hraniciach s Poľskom. Je známy predovšetkým vďaka prietoku rieky Dunajec, ktorý patrí medzi známe raftingové a turistické lokality s možnosťou plavby na pltiach. Park zároveň ponúka tradičný folklór, architektúru a múzeum národnej kultúry.

Pieninský národný park (PIENAP).jpg
bottom of page