TURISTIKA

Penzión Lacov Dom je ideálne položený, V dosahu máte nenáročnú turistiku s deťmi, ale aj náročné trasy v Slovenskom raji alebo vo Vysokých Tatrách. Objavte nezabudnuteľné krásy regiónu! 

Národný park Slovenský raj

 

Slovenský raj je jedna z najkrajších prírodných oblastí na Slovensku, ktorú môžete navštíviť! V rámci územia národného parku sa môžu návštevníci pohybovať peši len po označených turistických a náučných chodníkoch a na miestach vyhradených pre pohyb návštevníkov a to vo vyhradenom čase od hodiny po východe slnka po hodinu pred západom slnka.

Voľný pohyb bez časového obmedzenia a mimo vyznačených turistických a náučných chodníkov je v zastavanom území obcí a vo vyhradených rekreačných areáloch na území národného parku: Košiarny briežok, Čingov, Letanovský mlyn, Podlesok, Kláštorisko, Dobšinská Ľadová Jaskyňa, Stratenská píla, Dedinky, Dobšinská Maša, Hrabušice - Píla, Mlynky - Biele Vody, 

Tatranský národný park (TANAP)

 

TANAP je najstarší národný park na našom území. Vo Vysokých Tatrách sa nachádza najvyšší vrch Slovenska a Karpát, Gerlachovský štít (2 654,4 m n. m.) .  Park je charakteristický výskytom vyše 100 plies a niekoľkých vodopádov. Najväčšie a najhlbšie je Veľké Hincovo pleso (plocha 20,08 ha, hĺbka 53,7 m), najvyššie položené pleso v Tatrách je Modré pleso (2 192 m n. m.) a najčastejšie navštevované sú Štrbské a Popradské pleso. Symbolom Tatranského národného parku je kamzík tatranský, vzácny druh živočícha, ktorého inde na svete nenájdete.  Tatry sú pýchou Slovenska, ktorú určite nevynechajte! 

Pieninský národný park (PIENAP)

 

Chcete sa nechať zviesť na plti a obzerať nádhernú scenériu prírody? Navštívte Červený Kláštor, hlavné turistické centrum Pieninského národného parku.  PIENAP sa nachádza na hraniciach s Poľskom. Je známy predovšetkým vďaka prietoku rieky Dunajec, ktorý patrí medzi známe raftingové a turistické lokality s možnosťou plavby na pltiach. Park zároveň ponúka tradičný folklór, architektúru a múzeum národnej kultúry.